Co to jest LipoShock?

LipoShock to urządzenie włoskiej firmy Estelougue przeznaczone do walki z cellulitem i miejscową otyłością za sprawą ultradźwięków i fal uderzeniowych. Produkowane jest specjalnie dla firmy ITP Esthetique, która posiada wyłączne prawa do tej marki.

LipoShock to innowacja w walce z cellulitem i miejscową otyłością. Działa bezinwazyjnie, pozwala uporać się z pomarańczową skórką oraz pozbyć zbędnych centymetrów, a efekty widać już po kilku zabiegach.

Co wyróżnia LipoShock?

LipoShock to pierwsza metoda wykorzystująca współgranie fal dźwiękowych i fal ultradźwiękowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na rekonwalescencję - od razu po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania.
est to metoda bezpieczna, co gwarantują badania kliniczne i certyfika CE. O skuteczności zabiegów przekonać się może każda kobieta.

Jak działa LipoShock?

Urządzenie wyposażone jest w trzy głowice: ShockWave (głowica SW) i dwie Ultrasounds (głowica HF i LF). Unikalność LipoShock polega na wykorzystaniu siły działania niestosowanych wcześniej fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych. ShockWave to fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu. Intensywność oddziaływania tych fal powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych w procesie implozji. Siła, jaką dysponuje ShockWave, niweluje cellulit i miejscową otyłość na tak trudnych partiach ciała jak uda i pośladki znacznie skuteczniej, niż inne wcześniej stosowane metody. Dodatkowo działanie głowicy SW pobudza układ limfatyczny, poprawia unaczynienie i drenaż płynów. Moc ShockWave uzupełniają ultradźwięki, które wprawiając w drgania błony komórek tłuszczowych powodują ich rozpuszczenie.
Głowica Ultrasounds LF ma specjalny kształt. Wykorzystywana jest do zabiegów na dużych płaszczyznach, co pozwala skoncentrować energię i ochronić wierzchnie warstwy naskórka. Głowica Ultrasounds HF przeznaczona jest do partii powierzchniowych i uelastycznienia tkanki.

Jak wygląda zabieg LipoShock?

Zabieg wykonuje się bezpośrednio na skórze. LipoShock rozbija, często boleśne, skupiska komórek tłuszczowych (mikro – i makroguzy). Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie – dokonuje się tego ręcznie lub przy pomocy urządzenia drenującego. Ilość i kształt głowic pomaga w dostosowaniu zabiegu do indywidualnych wymagań, a tym samym pozwala osiągnąć oczekiwany efekt. Skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane.

Liposhock rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch. Dodatkowo LipoShock poprawia napięcie skóry oraz likwiduje obrzęki poprzez pobudzenie krwiobiegu i układu limfatycznego.

Efekt zabiegu potęgowany jest przez użycie kosmetyków bogatych w substancje aktywne: fosfatydylocholinę, karnitynę oraz ozonidy. Fosfatydylocholina odpowiada za rozbijanie tłuszczu na kwasy tłuszczowe i glicerol. Dzięki temu rozbity tłuszcz jest łatwiej wydalany z organizmu, za co odpowiada karnityna. Ozonidy dostarczają energii komórkom oraz dotleniają tkanki przyspieszając przemiany komórkowe oraz drenaż. Na dwa dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz dwa dni po nim niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody dziennie, co przyspieszy drenaż tłuszczu oraz jego metabolizm. Zabiegi wykonuje się w serii 6 lub 10 powtórzeń.

Na jakie obszary mogę stosować LipoShock?

LipoShock najczęściej stosowany jest na te obszary, w których gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej i pojawia cellulit. Najczęściej są to uda, pośladki, biodra, ale metoda jest skuteczna również i stosowana na obszarze brzucha i ramion.

Wskazania do zabiegu:

 • cellulit
 • miejscowa otyłość
 • uczucie tzw. ciężkich nóg
 • chęć poprawy gładkości i jędrności i sprężystości skóry
 • chęć wymodelowania sylwetki
 • chęć usprawnienia przepływu limfy

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu LipoShock?

LipoShock jest zabiegiem komfortowym i nieinwazyjnym. Efekty widać już po kilku sesjach. Skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane. Liposhock rozbija komórki tłuszczowe oraz likwiduje obrzęki poprzez pobudzenie krwiobiegu i układu limfatycznego. Efektem działania Liposhock jest również utrata centymetrów w obwodzie ciała.

Liposhock wspomaga drenaż zgromadzonych płynów, pozwalając na stymulację i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego.

Czy efekty zabiegu LipoShock są trwałe?

Aby utrzymać efekty osiągnięte po serii zabiegów LipoShock należy prowadzić zdrowy tryb życia włączający odpowiednią dietę i regularne ćwiczenia.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Przeciwwskazania:

 • choroby skórne
 • zapalenie żył
 • choroby żylne
 • cukrzyca
 • ciąża
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • rozrusznik serca
Koszt399 zł
Czas40 minut
ZnieczulenieNie
Forma6-12 zabiegów w serii, odstępy co 7 dni

Specjalista wykonujący zabieg: