Modelowanie i rewitalizacja ust kwasem hialuronowym

W celu powiększania i korekcji kształtu ust wykorzystuje się specjalne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Instytut Piękna Bielenda oferuje zabieg powiększania ust z zastosowaniem preparatów Juvederm Smile oraz Juvaderm Volbella.

Jakich rezultatów możesz oczekiwać po powiększeniu ust?

Lekarz kieruje się indywidualnymi oczekiwaniami pacjenta. Powiększanie ust następuje poprzez dodanie wargom objętości. Z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można też wzmocnić symetrię między wargami górną a dolną, w przypadku gdy jedna jest np. nieproporcjonalnie węższa. Zastrzyk z kwasu hialuronowego poprawia kontur ust i nadaje im oczekiwany kształt. Powiększanie ust z zastosowaniem sprawdzonych preparatów wpływa na uniesienie kącików ust, podniesienie tzw. „łuku kupidyna” - rynienki przynosowej. Wypełniacz doskonale niweluje drobne oznaki starzenia wokół ust, w tym charakterystyczne „zmarszczki palacza”. Usta stają się wyraźnie młodsze, pełne i jędrne, a cała cera nabiera promiennego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Wywiad lekarski i poznanie oczekiwań pacjenta są kluczowe dla dobrania odpowiedniego preparatu. Wypełniacz do powiększania ust wprowadzany jest w formie iniekcji podskórnej w planowane miejsca. Cały zabieg trwa około 20 minut, ale jeżeli wymagane jest dodatkowe znieczulenie, czas ten może wydłużyć się do godziny. Efekty widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Okolice ust to obszar wrażliwy i czuły, dlatego preparaty stosowane w Instytucie Piękna Bielenda wzbogacane są w środek znieczulający – lidokainę. To gwarantuje maksymalny komfort dla pacjenta w trakcie, jak i po zabiegu. Osobom wyjątkowo wrażliwym umożliwiamy skorzystanie z dodatkowego znieczulenia miejsca zabiegowego w postaci maści nakładanej na 30-40 minut przed przystąpieniem do zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty powiększania ust?

Rezultaty zabiegu z zastosowaniem wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Czas ten zależy m.in. od wieku pacjenta, rodzaju skóry i trybu życia. Po upływie tego okresu wypełniacz całkowicie rozkłada się w skórze. Pamiętajmy, że kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, a zatem zupełnie bezpieczna.

Czy są możliwie efekty uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić minimalne opuchnięcie warg utrzymujące się nawet do kilku dni. W miejscu wkłucia kaniuli może wystąpić niewielki siniak. Zmiany te znikną po kilku dniach.

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych.

EFEKTY ZABIEGU 

  • Wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie 

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Kosztod 800 zł (w zależności od użytego preparatu)
Czas0,5 - 1 h
ZnieczulenieTak (bezpłatne)

Specjalista wykonujący zabieg :