Kiedy warto zdecydować się na zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?

Nie tylko upływający czas, ale także nadmierna ekspozycja skóry na słońce, życie w stresie, wolne rodniki czy palenie tytoniu powodują, że w naszej skórze stopniowo zmniejsza się zawartość kolagenu oraz naturalnego kwasu hialuronowego. 

Są to najważniejsze czynniki odpowiadające za zachowanie młodego wyglądu. Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej nie brakuje metod przywracających młodość właśnie z zastosowaniem tego rodzaju substancji.
Zanikanie kwasu hialuronowego sprzyja przesuszeniu skóry, wiotkości, a w konsekwencji również powstawaniu zmarszczek. Wstrzyknięcie preparatu z kwasem hialuronowym błyskawicznie przywraca jędrność i sprężystość, a dodatkowo utrzymuje optymalne nawilżenie cery. Zmarszczki uwypuklają się, a skóra staje się gładsza i bardziej promienna.

Na jakie obszary warto zastosować kwas hialuronowy?

Specjaliści polecają zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy w celu korekcji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust oraz okolic oczu, czyli dla zlikwidowania tzw. „doliny łez” i „kurzych łapek”.

Na czym polega zabieg i jakich efektów należy się spodziewać?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu substancji w dno zmarszczki, co powoduje jej wypchnięcie. Bruzda w zależności od głębokości wyraźnie się spłyca lub znika całkowicie. Kwas hialuronowy to w pełni naturalny składnik skóry, dlatego nie ma obaw co do bezpieczeństwa zastosowania tej metody. Preparat ma postać przezroczystego żelu, który po wprowadzeniu w skórę daje naturalne efekty. Pierwszy rezultat widoczny jest natychmiast po podaniu preparatu, a ostateczny po upływie kilku dni. Odmłodzoną twarzą można cieszyć się przez 6 do 8 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej dopasowuje rodzaj preparatu do indywidualnych cech i typu skóry pacjenta oraz do jego oczekiwań. Kwas hialuronowy podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły. Sama procedura zajmuje 20 minut, ale w przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego może wydłużyć się do około godziny. Po wypełnieniu zmarszczek lekarz wykonuje delikatny masaż, aby dokładnie rozprowadzić preparat w skórze. Wypełniacz ten doskonale sprawdza się również w powiększaniu ust.

Przed zabiegiem

Dzień przed, w dniu zabiegu i dzień po nie należy pić alkoholu, zażywać witaminy E, aspiryny czy preparatów z Gingko. Może to bowiem powodować rozszerzanie i pękanie naczynek.

Objawy niepożądane

Wszelkie zaczerwienienia, obrzęk, krwiaki w miejscu zastrzyku czy ból mijają w ciągu 72 godzin po zabiegu. To naturalne efekty uboczne powstające w przypadku zabiegów z zastosowaniem iniekcji. Osoby o skórze wrażliwej mogą odczuwać świąd albo miejscowe zgrubienie utrzymujące się do kilku tygodni.

Przeciwwskazanie do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • nowotwory.

ok. 3-7 miesięcy. Przy kolejnych powtórzeniach zabiegu czas działania preparatu wydłuża się.

EFEKTY ZABIEGU 

  • Wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie 

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Kosztod 800 zł (w zależności od użytego preparatu)
Czas0,5 - 1 h
ZnieczulenieTak (bezpłatne)

Specjalista wykonujący zabieg: 

  • LEK. AGNIESZKA MONCZNIK SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ/ MEDYCYNA ESTETYCZNA
  • LEK. MED. ESTETYCZNEJ PATRYCJA HARTWICH,
  • LEK. MED. ESTETYCZNEJ ROBERT ŚWIERCZ, 
  • LEK. MED. ESTETYCZNEJ AGNIESZKA SZABLIŃSKA 


Zobacz również:
Konsultacje estetyczne
Botox® - usuwanie, wypełnianie zmarszczek
Kwas hialuronowy - wypełnianie I modelowanie ust
Nici liftingujące