Co to jest botox?

Toksyna botulinowa, zwana popularnie jadem kiełbasianym, powodująca zahamowanie wydzielania acetyloholiny – neuroprzekaźnika przenoszącego impulsy pomiędzy nerwami a mięśniami. Preparat Botox bazuje na naturalnej, intensywnie działającej toksynie.

Jak działa Botox?

Wprowadzona pod skórę toksyna botulinowa blokuje działanie tzw. synaps nerwowo-mięśniowych. Synapsy to inaczej połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami. Botulina wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i doprowadza do zablokowania wydzielania acetyloholiny. Mięśnie rozluźniają się, a zmarszczki wygładzają.

Na które obszary twarzy polecany jest Botox?

Preparat ten przeznaczony jest do usuwania zmarszczek mimicznych, powodowanych nadmierną aktywnością mięśni. Wyrazista mimika twarzy może powodować powstawanie zmarszczek często już u osób młodych. Do tego rodzaju oznak zaliczamy m.in. kurze łapki wokół oczu, zmarszczki palacza, bruzdy między brwiami (tzw. lwia zmarszczka) oraz inne.

Preparat Botox nie tylko błyskawicznie je wygładzi, ale dodatkowo może powodować efekt uniesienia opadających powiek czy kącików ust. W ten sposób można odzyskać młodszy, bardziej pogodny wyraz twarzy. Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową dobrze sprawdza się również do odmłodzenia dekoltu, szyi czy skorygowania linii żuchwy.

Warto wiedzieć, że w medycynie estetycznej toksynę botulinową wykorzystuje się w leczeniu nadmiernej potliwości dłoni, stóp i pach. Podana w odpowiednie obszary czoła i karku może uwalnia od migrenowych bólów głowy.

Jak wygląda zabieg podawania Botoxu i jak długo trwa wypełnianie zmarszczek?

Zabieg wykonuje lekarz, który posługując się bardzo cienką igłą wstrzykuje pod skórę niewielkie ilości preparatu. Zastrzyk trzeba wykonać precyzyjnie. Sam zabieg trwa krótko, w zależności od liczby miejsc iniekcji od kilku do kilkunastu minut.

Co odczuwa się w trakcie zabiegu?

Nie należy obawiać się bólu. W trakcie iniekcji pacjent odczuwa delikatne ukłucia. Tego rodzaju bolesność jest akceptowalna przez zdecydowaną większość pacjentów. U osób o niskim progu bólu można zastosować ewentualne znieczulenie miejscowe.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po około tygodniu do 14 dni.

Kiedy można zauważyć efekty?

Toksyna botulinowa działa już po 2-3 dniach od podania. Pełny efekt terapeutyczny osiąga się po upływie około tygodnia.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty działania preparatu Botox są odwracalne i przemijające. W zależności od indywidualnych cech utrzymują się przez ok. 3-7 miesięcy. Przy kolejnych powtórzeniach zabiegu czas działania preparatu wydłuża się.

EFEKTY ZABIEGU 

  • wygładzenie zmarszczek
  • efekt wypoczętej twarzy 

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Kosztod 399 zł (w zależności od użytego preparatu)
Czas0,5 - 1 h
ZnieczulenieTak (bezpłatne)

Cena zabiegu: od 300 PLN  - 1 jednostka 30 PLN 

PRZECIWWSKAZANIA: 

  • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • miesiączka,
  • zażywanie niektórych leków (tetracyclina, linkomycyna i inne antybiotyki aminoglikozydowe, jak gentamycyna, neomycyna i streptomycyna, które mogą zwiększać ryzyko występowania skutków ubocznych)
  • choroby płytki nerwowo-mięśniowej

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu Botox® w Instytucie Bielenda w Krakowie.
Pracujemy tylko i wyłącznie oryginalnym preparatem BOTOX® :
                                                                   
Specjalista wykonujący zabieg: