Body Jet - rewolucja w liposukcji

Liposukcja to zabieg modelujący sylwetkę, polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej z tkanki podskórnej za pomocą specjalnego roztworu wodnego.

Współczesny rynek medycyny estetycznej powoli odchodzi od operacyjnych zabiegów odsysania tłuszczu, które wiążą się z wprowadzeniem pacjenta w stan narkozy. Obecnie pojawił się na nim nowy zabieg, który na zawsze zrewolucjonizował metody mechanicznej eliminacji tkanki tłuszczowej z ciała: Body Jet, z powodzeniem wykonywany w naszym gabinecie już od 7 lat.

Na czym polega Body Jet? Czy zabieg odsysania tłuszczu jest bolesny? Czy trzeba poddać się całkowitemu znieczuleniu?

Zabieg Body Jet to tzw. liposukcja wodna (Water Jet Liposuction – WAL). W tej metodzie tłuszcz z tkanek podskórnych wypłukuje się strumieniem wodnym emitowanym pod ciśnieniem. Chirurg dostosowuje poziom ciśnienia strumienia, jak również tempo jego wnikania, tj. infiltracji, posługując się komputerem. Wszystkie parametry dostosowywane są indywidualnie do potrzeb i typowych cech pacjenta.

Dlaczego Body Jet jest lepszy od tradycyjnej liposukcji?

Zabieg opracowano z myślą o niwelacji efektów ubocznych chirurgicznego odsysania tłuszczu. W przypadku Body Jet stosuje się znieczulenie miejscowe, nie zaś ogólne, zatem przez cały czas trwania zabiegu pacjent może podtrzymywać kontakt z lekarzem. Ten rodzaj znieczulenia podnosi komfort pacjenta, a przygotowanie do zabiegu trwa krócej, niż w przypadku tradycyjnej metody odsysania tłuszczu. Ponieważ pacjent nie śpi, może na bieżąco mówić lekarzowi o swoich wrażeniach, a do tego śledzić przebieg zabiegu i obserwować efekty.

Największym atutem liposukcji wodnej Body Jet jest fakt, że zabieg ten nie uszkadza tkanki łącznej, naczyń krwionośnych ani struktur nerwowych. Strumień wody pozwala wyodrębniać komórki tłuszczowe bez ryzyka naruszania okolicznych tkanek, co z kolei sprzyja zdecydowanie szybszej rekonwalescencji pacjenta. Ponieważ w trakcie zabiegu pozyskiwane są nieuszkodzone komórki tłuszczowe, można je ponownie wykorzystać jako naturalny wypełniacz. Przeszczep własnego tłuszczu pozwala na powiększenie i ujędrnienie biustu, uniesienie kości policzkowych, uwypuklenie pośladków czy zniwelowanie uszkodzeń tkanek powstałych wskutek wypadków, urazów. Własny tłuszcz daje także gwarancję przyjęcia wypełnienia i utrzymania efektu.

Porównując dwie metody odsysania tłuszczu warto zaznaczyć, że w przypadku techniki tradycyjnej nawet 40 procent odessanego materiału stanowiła krew, podczas gdy w Body Jet jest to zaledwie 1-3 procent.

Body Jet wyróżnia się wysoką efektywnością: podczas jednego zabiegu można odessać do pięciu litrów tłuszczu na 100 kilogramów masy ciała. Sam zabieg trwa około dwóch godzin, w zależności od miejsca mu poddawanego. Strumień wodny działa bardziej precyzyjnie, skraca czas rekonwalescencji i zmniejsza ból.

WSKAZANIA DO ZABIEGU 

 • nadmiar tkanki tłuszczowej

EFEKTY ZABIEGU

 • zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej
Kosztod 3500 zł
Czasokoło 3-4 h
ZnieczulenieZnieczulenie miejscowe - tak
FormaZabieg wykonywany za pomocą urządzenia Body Jet

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża
 • cukrzyca
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne
 • nieuregulowane choroby tarczycy
 • nowotwory

Lista badań wymaganych przed zabiegiem Body Jet:

 1. morfologia;
 2. układ krzepnięcia (INR,APTT);
 3. próby wątrobowe;
 4. anty HCV;
 5. grupa krwi
 6. antygen HBs i przeciwciała anty-HBs
 7. USG piersi (przy reimplantacji).

Zadzwoń i umów się na wizytę  tel.: (12) 633 05 75   tel. kom: 505 681 969
Napisz maila i umów się na wizytę instytut@bielenda.pl

specjalista wykonujący zabieg: lek. med. Tomasz Mierzwiński specjalista chirurgii ogólnej


Zobacz również:
Medycyna estetyczna
Modelowanie I powiększanie piersi, pośladków własną tkanka tłuszczową
Ginekologia estetyczna